معرفی و آشنایی با تتر

برای پاسخ به سوال تتر چیست؟ باید گفت , به طور کلی تتر یک ارز دیجیتال بر پایه ارزش دلار است به طوری که هر اتفاقی بیفتد بر خلاف سایر ارز های دیجیتال قیمتی ثابت و برابر ۱ دلار دارد. این ارز محبوب که امروزه در بین ارز های دیجیتال بالاترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده است در سال ۲۰۱۵ برای اولین بار به طور رسمی مبادلات از طریق آن آغاز شد.

البته تنها پروژه تتر به USDT خلاصه نشد و رمز ارز دیگری با پشتوانه یورو با نام اختصاری EURT نیز در همان سال شرکت Tether limited واقع در هنگ کنگ روانه بازار کرد که البته اصلا نتوانست به محبوبیت Usdt برسد. تتر به استیبل کوین به معنای ارز قیمت ثابت نیز معروف است که البته رمز ارز های دیگری سیاست تتر را دنبال کردند مثل Usd coin و True usd ولی هیچ وقت نتوانستند به اندازه تتر معروف و محبوب شوند.

بهتر است بگوییم Usdt یکی از توکن های تتر است و رمز ارز دیگر که Eurt باشد نیز از توکن های دیگر تتر است ولی اینقدر Usdt به تنهایی محبوبیت پیدا کرده است که همه تتر را با همان نام Usdt میشناسند و کمتر کسی نام Eurt را شنیده است. در ابتدا و زمانی که این رمز ارز تتر عرضه شد تنها بر روی شبکه بلاکچین توسعه داده شده بود ولی بعدها روی شبکه هایی نظیر بلاکچین اتریوم نیز توسعه داده شد.

هدف از ایجاد تتر (usdt) چه بود؟

بازار کریپتو کارنسی یک بازار به شدت پر نوسان است و وقتی بیت کوین نزول یا سعود قیمت شدید پیدا میکند رمز ارز های دیگر نیز از نوسانات بیت کوین پیروی کرده و تقریبا همه آنها نیز نوسان قیمت پیدا میکنند و به همراه بیت کوین نزول و یا سعود میکنند. ارز تتر همان طور که گفتیم از این نوسانات پیروی نمیکند و همواره قیمت ثابت خود یعنی ۱ دلار را حفظ میکند.

هدف اصلی از ایجاد تتر نیز همین بود یعنی از نوسانات رمز ارز ها در امان باشد , کسی که ترید میکند. به این صورت که شما هم یک رمز ارز دارید که به راحتی و در کمترین سرعت آن را میتوانید به بیت کوین تبدیل کنید و از طرفی همیشه ارزش خود را حفظ کند و هیچ گاه تحت تاثیر بازار بیت کوین قرار نگیرد.

یک تریدر میتواند زمانی که بیت کوین روند صعودی به خود گرفته رمز ارز تتر خود را به بیت کوین تبدیل کند و از این روند صعودی سود کند و ارز دارایی خود را افزایش دهد. در عین حال همان تریدر وقتی روند نزولی بیت کوین را مشاهده کرد میتواند بیت کوین خود را مجددا به تتر تبدیل کند و ارزش دارایی خود را حفظ کند.

معرفی رمز ارزها

tetherusdtتترتتر چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *